Це скоріше доповнення до блогу про вибір автоматичних вимикічів, щоб наглядно зрозуміти різницу в характеристиках B C D (також існують різномантітні інші, більш спеціалізовані а від того менш поширені типи)
Існує такий зручний графік як часово струмова характеристика автомматичних вімикачів, можливо не все відразу її розуміють але зараз ми це виправимо ;)
тут ми маємо дві осі, горизонтальну та вертикальну. на вертикальній осі ми бачимо час, але будте уважні шкала не лінійна, тобто спочатку відрізок часу в мілісекундах, потім в секундах потім в хвилинах, і хоча візуально вони займають на цьому графіку приблизно одинакове місце, але дуже відрізнаются по велечені часу, тому і не ленійний.
Горизонтально ось це кратність номінального струму, тобто якщо у вас номінальний струм 10 ампер, то де цифра 5 на горизантальной осі це 50 ампер (N * In=5 * 10) і це вірно для буть якого номінального струму до 125А (максимальній струм модульних вимикачів фірми ETI)
Приклад 1: мы хочему обрати автомат з характеристикою С для групи розеток у квартирі, і прорахували що їх сумарне навантаження буде 16А. На графыку видно що при перевищынны номынального струму в 10 разів автоматичний вимизач спрацює через 10 мс, тобто струм 160 ампер відключе через 10 мілісекунд. А якщо струм 32 ампері тобто в 2 рази більший автоматичний вимикач категорії С спрацює через 3 хвилини, а якщо за чей час струм нормалізуєтся, то спрацювання не відбудеться.
Приклад 2: Вибір автоматичного вимикача категорії D, ми бачемо що максимальне перенавантаження у нього більше ніж у інших категорій але кріва спрацювання менш полога, тому при макимальній кратності струму для категорії спрацюювання автоматичного вимикача катигорї D буде швидше. тобдо масимум для D це 10-20ти кратний номінальний струм, при таккому варіанті він спрацює за 10 мілі секунд. Для категорії С межа в 5-10, при 5тикратном номінальному струму він спрацює за 15 мс, а для В 3-5In при 3In він відключится за 18 мс