Ящик ЯПРП

 

Цей тип ящика зазвичай використовується в промислових, комерційних або житлових будівлях для забезпечення безпеки та надійності електричних систем.

 

Ящик ЯПРП -  Ящик з перекидним рубильником та запобіжниками може бути частиною системи електричного забезпечення або електрощита, призначеного для захисту електроустаткування від перевантажень і коротких замикань. Ось деякі ключові характеристики такого ящика:

  • Перекидний рубильник: Це вимикач-роз'єднувач перекидний, який можна перекидати вручну для включення або виключення живлення. Він може мати 3 положення, які відповідають різним режимам роботи електричних пристроїв.
  • Запобіжники: Запобіжники - це захисні пристрої, які призначені для автоматичного відключення живлення в разі перевантаження (теплового перегріву) або короткого замикання, без можливості повернуться в робочий стан. Після відпрацювання підлягають заміні.
  • Монтажна панель: Ящик може включати монтажну панель, на якій розташовані рубильник та запобіжники. На цій панелі, за потреби, можна розмістити інше обладнання, для розширення функцій електричного шкафа.
  • Корпус: Корпус ящика зазвичай виготовлений з металу або пластику і має конструкцію, що забезпечує захист від зовнішніх впливів та випромінювань. Має ступень пиле-вологозахисту, відповідно до умов експлуатації.
  • Замки і ключі: Ящик може бути оснащений замками та ключами для запобігання несанкціонованому доступу до електричного обладнання.
  • Ящик має паспорт, гарантійний термін експлуатації, однолінійну схему.

Монтаж внутрішніх електропроводок: 

виконується алюмінієвими або мідними шинами . Рукоятки керування монтуються на бічну стінку або на двері. Є можливість фіксації положення рукоятки навісним замком. Конструкція ящика забезпечує зручне та безпечне підключення вхідних та відвідних ліній.

Особливість конструкції: 

щоб запобігти випадковому вмиканню рубильника, слід зняти ручку керування, конструктив дозволяє від’єднати ручку перемикача тільки у нейтральному положені (середнє положення - вимкнено). Тому працівник, що виконує регламентні роботи, переводить перемикач у положення 0, від’єднує ручку, прибирає її у відповідне місце - та починає роботу з електрошкафом.

Технічні характеристики:

Тип ящика 

Номінальний струм, Iном 

Тип вводного апарату 

Тип запобіжників 

Габаритні розміри, мм

ЯПРП-100 

100 

ВР32-31 

габарит 00, (0/1) 100А 

540x250x160

ЯПРП-250 

250 

ВР32-35 

габарит 1, 250А 

640x300x190

ЯПРП-400 

400 

ВР32-37 

габарит 2 (3), 400А 

740x350x210

ЯПРП-630 

630 

ВР32-39 

габарит 3, 630А 

940x400x260

Актуальність застосування шкафа:

Під час відключення електроенергії, ми потребуєм допоміжного джерела електроенергії - то може бути: генератор, газогенератор, пересувна сонячна станція або «від сусіда» та інші.

Для під’єднання нового джерела електроенергії потрібно гарантовано від’єднати базове - це можна зробити за допомогою перекідного рубильника, який не допустить живлення від двох джерел одночасно - виконуючі функцію механічного блокування. Тому ящик ЯПРП, можна назвати ручним АВР (автоматичним вводом резерву).

Для квартир багатоповерхових будинків, ЯПРП має більш компактне виготовлення, може вміститься в окремому модульному шафу або бути доповненням існуючого водно-розподільчого пристрою,  розраховується на менший струм від 25 до 63А, замість запобіжників може бути використані автоматичні вимикачі.